0541 836 34 34 - 0850 304 01 20 
RENK [ Açık Mavi ]
TESLİM [ 1 Gün ]

Siparişleriniz 1 iş günü içinde kargoya teslim edilir.

ADET
STOK DURUMU
Ürün Stokda var.
350,00 TL 250,00 TL

Bong Özellikleri

 
Malzeme   : Cam
Tarzı           : Sulu
Renk          : Beyaz
 
- Tamamen el yapımı bong  (Handmade)
- 1. kalitede camdan üretilmiştir.
- Temizlenebilir.
- Bongkutusunda teslim edilir
 
 

Bong Ölçüleri:

 
Uzunluk      :15cm (Tütün haznesi dahil)
Genişlik      :9cm
Yükseklik   :30 cm
Ağırlık        :523 gr
 
 
Etiketler : 
Bong 
bong satınal 
 
 
 

Bong Nedir ?

Cam malzeme ile yapılmış geneldwe silindirik şekilde gövdeye sahip olan tütün içmek için kullanılan ve dumanı sudan geçirdikten sonra içilmesini sağlayan içme aracıdır .  Bong Balkanlar , Ortadoğu ve Güney Asya'ya özgü geleneksel bir tütün içme aracıdır . Kullanıcının bong aracıyle tütünden çıkan dumanı sudan geçirerek dumanı içine çekmesini sağlayan bir düzenek olan Bong için şekli ve adabı yüzlerce yılda oluşmuş kullanım geleneği ile basit bir aletten fazlasını ifade etmekte olup doğu kültürünün bir parçası haline gelmiştir . 
 
 

Bong Çalışma Şekli

 
İçici bongdan nefes aldığında oluşan basınç farkıyla hava duman içinden geçer . Sıcak hava ile ısıtılan tütünün dumanı karışarak suyun içinden geçer , Bu esnada soğur. Daha sonra hava içiciye ulaşır . Bong içerisindeki su dumanı soğutmanın yanısıra katranıda bir miktar süzer . Bong ile tütün içmenin sigara sigara şeklinde tütün içmekten farkı bong'dan çekilen tütün dumanı sudan geçerken barındırdığı ısı suyu bir miktar buharlaştırır .
 
 

Bong Tarihi 

Bong doğu kültürünün bir öğesi olmak ile birlikte doğuş yerinin hindistan olduğu düşünülmektedir . Farklı kültürlerde farklı isimler ile anılan bong araplarda "narcile" iranlılarda "kalyan" diye adlandırılmaktadır. Bong kökeni ise farsça'da " Hindistan Cevizi " anlamına gelen nargil'den gelir . ilk olarak hindistanda ortaya çıkan Bong örnekleri hindistan cevizinin içinin çıkarılıp kabuğuna bir kamış sokularak yapılmıştır. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
Yorum Yap
Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir.